Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 12:41 Bu haber 193 kez okundu
 
TIBBİ ÖNLÜK ÜRETİMİ BAŞLADI
Koronavirüs önlemleri kapsamında ilçemiz Halk Eğitim Merkezi ile Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tıbbi önlük üretimine başlandı.
KEMALPAŞA Haberi
TIBBİ ÖNLÜK ÜRETİMİ BAŞLADI

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında ilçemiz meslek liselerinde başlatılan üretimin kapasite ve çeşitliliğini arttırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Meslek Liselerimizde temizlik malzemesi, dezenfektan üretiminin yanı sıra şimdi de tıbbi önlük üretimine başlandı. Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında ilçemiz Devlet Hastanesinde kullanılacak olan tıbbi önlükler üretilmeye başlandı.

 

Halk Eğitim Merkezi ve Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerinde üretilmeye başlanan tıbbi önlükler, ilçemiz Kemalpaşa Devlet Hastanesi personeli tarafından kullanılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz "içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde devletimizin tüm kurumları topyekûn bir mücadele içinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Biz de bu mücadeleye meslek liselerimizde ürettiğimiz ürünlerle destek olmaya gayret ediyoruz. Bu bağlamda ilçemiz devlet hastanesi sağlık çalışanlarının kullanımı için tıbbi önlük üretimlerine başlattık. Halk Eğitim Merkezimiz ve Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz atölyelerinde bu ve buna benzer çalışmalarımız devam edecektir. Tüm sağlık çalışanlarımıza, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak: (Basın) - Kemalpaşa MEB Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: TIBBİ, ÖNLÜK, ÜRETİMİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı