Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 15:09 Bu haber 162 kez okundu
 
ŞEHİTLER İÇİN LOKMA DÖKÜLDÜ
YEREL Haberi
ŞEHİTLER İÇİN LOKMA DÖKÜLDÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa Örgütü, Suriye rejiminin gerçekleştirdiği hava saldırısı sonrasında şehit olan 34 Mehmetçiğimiz için lokma döktürdü. Programla ilgili açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, “Biz, “Yurtta sulh, dünyada sulh” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün, bütün zorlamalara rağmen Türkiye’yi 2. Dünya savaşına sokmayan İsmet İnönü geleneğinden geliyoruz. Biz iktidar olduğumuzda şehitler tepesi boşa kalacaktır” dedi. 


Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Örgütü İdlib’te yaşanan saldırı sonrası şehit olan Mehmetçik için lokma döktürülerek mevlit okundu. Kemalpaşa Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı da programa katılarak, vatandaşlara lokma dağıttı.  


ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALACAK 


Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve savaşın bir an önce bitmesi gerektiğini kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, “Aslında konuşacak çok şey olduğunu biliyoruz ama yeri ve zamanı olmadığını düşünüyoruz. Biz, ‘Yurtta sulh, dünyada sulh’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün, bütün zorlamalara rağmen Türkiye’yi 2. Dünya savaşına sokmayan İsmet İnönü geleneğinden geliyoruz. Savaşa karşıyız. Bu savaşın bir an önce bitmesini istiyoruz. Biz iktidar olduğumuzda şehitler tepesi boşa kalacaktır. Tekrardan şehit olan Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Türkiye’nin başı sağ olsun” dedi.

Kaynak: (Basın Bülteni) - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: ŞEHİTLER, İÇİN, LOKMA, DÖKÜLDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı