Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 14:28 Bu haber 89 kez okundu
 
REKTÖRDEN RANDEVU AÇIKLAMASI
YEREL Haberi
REKTÖRDEN RANDEVU AÇIKLAMASI

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İzmir Demokrasi Üniversitesi'nin yeni açılacak Meslek Yüksek Okulu için ilçede bulanan 3 binayı tahsis etme kararı almış, önerge meclisten oy birliği ile geçmişti.

 

Karkayalı, sürecin işlemesi için büyük bir caba harcadıklarını belirterek, “Yerelde kalkınmaya önem veriyor, bu yönde adımlarımızı atıyoruz. Üniversitenin Kemalpaşa’ya kazandırılması çok önem verdiğimiz bir proje. Bunu meclise sunduk, AKP ve MHP'li meclis üyeleri de bize destek sözü verdiler. Gelinen noktada, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerekiyor.” dedi.

 

“RANDEVU ALAMIYORUM”

 

Üniversitenin ilçeye kazandırma sürecinde Demokrasi Üniversitesi Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’den randevu taleplerine geri dönüş olmadığını belirten Başkan Karakayalı, “Üniversitenin kurulması için mecliste hep birlikte karar verdik oy birliğiyle geçti. Karar meclisten çıkmasının ardından yaklaşık 3 aydır Sayın Rektör’ümüzden randevu talep ediyorum. Şimdiye kadar geri dönüş almadım. Burada bir çağrım olacak. Bu iş için hep beraber çalışalım. Kendileri de eğitim için bir yarar sağlamak isterlerse, Cumhur İttifakı içerisinde bulunan ilçe başkanlarımız Rektör’ümüzden bir randevu talep edip görüşsünler” diye konuştu.

 

REKTÖR YANIT VERDİ

 

Kemalpaşa Belediye Başkanı Kayalı'nın iddialarına ilişkin Gündeme Bakış’a konuşan Demokrasi Üniversitesi Rektörü Tunçsiper, "Çok yoğun bir tempo içindeyim. Hiç zaman yok. Bir yılı kapatıyoruz. Yeni bir yılın hazırlığı var. Üniversite kurulması hemen apar topar olacak bir şey değil. Sakin sakin üzerinde çalışılacak bir konu. Alt yapı hazırlığının yapılması lazım. Randevu çözülür. Enerjimizi iş yapmaya harcayacağız. Biz genç, dinamik bir üniversiteyiz. Önce İzmir’e, ülkemize, insanlığa yönelik güzel çalışmalara yoğunlaşacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: REKTÖRDEN, RANDEVU, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı