Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 12:39
 
MOPAK'TA ÜRETİM DEVAM EDİYOR
Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yeni tip koronavirüse karşı dezenfektan solüsyonları ile çeşitli temizlik malzemeleri üretiyor.
KEMALPAŞA Haberi
MOPAK'TA ÜRETİM DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, tüm okulların temizlik ürünlerinin hızlı ve sürdürülebilir temini için üretim yapan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin sayısını artırmasının ardından okulumuz hem ilimizde hem de ilçemizde ki diğer okul ve kurumların ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kimya bölümü öğrencileri de dezenfektan solüsyonları hazırlıyor. Siparişleri hazır hale getirerek teslim eden okulumuz, üretim yaptıkça aynı gün içerisinde yetkililerle iletişime geçerek teslimatı gerçekleştiriyor.

 

Günlük 10 ton üretim yapılan okulumuzda başta Kovid-19'la mücadele için el ve yüzey dezenfektanları olmak üzere sıvı sabun, yağ çözücü, yumuşatıcı gibi her türlü sıvı temizlik ürünü üretiliyor. İlimizde, ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Gençlik ve Spor Müdürlüklerine bağlı yurtlar ile okullara satış yapan okulumuzda, kimya bölümü atölyesinin genişletilmesi ve depolama alanının arttırılmasıyla birlikte günlük üretimin 20 tona çıkması hedefleniyor.

 

Okulların eğitime zorunlu ara verdiği şu günlerde de, Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretimin devam ettiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz "okulumuzda her türlü temizlik malzemesi üretiliyor. Yeni tip koronavirüsle birlikte özellikle dezenfektan solüsyonlarına yoğun bir talep olmaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızın da koronavirüsle mücadele çalışmalarına Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde üretilen ürünlerle destek olmaya devam etmekteyiz" dedi. Okulumuzda ayrıca üretim kapasitesini arttırmaya yönelik atölye ve depolama alanı genişletme çalışmaları sürdürülüyor.

Kaynak: (Basın) - Kemalpaşa MEB Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: MOPAK'TA, ÜRETİM, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı