Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 11:11 Bu haber 219 kez okundu
 
MODERN KİRAZ ALIM MERKEZİ
İZMİR Haberi
MODERN KİRAZ ALIM MERKEZİ

Hizmet odaklı çalışmalarını sürdüren Kemalpaşa Belediyesi, önemli bir projenin daha altına imza atıyor. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın talimatı doğrultusunda Ören’de kiraz alım yıkılıp yerine daha modern bir tesis kurulması çalışmalarına başladı. 

 

Kemalpaşa Belediyesi üreticiye destek vermek amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Üreticinin daha sağlıklı koşullarda ürünlerini satması, pazarın bir noktada toplanması için çalışmalarına başlayan Kemalpaşa Belediyesi, Ören’de bir projeyi daha başlattı. Kemalpaşa Belediyesi kiraz alım 1200 metrekare alan üzerine kuluna tesis, 3 bloktan oluşacak. 22 dükkan ile hizmet verecek merkezde kafeterya da yer alacak.

 

ÜRETİCİMİZE DESTEK VERİYORUZ


Üreticiye verilen öneme vurgu yapan Kemalpaşa Belediye Başkan Karakayalı, ilçeye önemli bir hizmet alanı daha kazandırdıklarını kaydetti. Karakayalı, “Bilindiği üzere tarımsal ihracat denilince Kemalpaşa’da akla ilk gelen kirazdır. Kemalpaşa Türkiye’deki kirazın yüzde 12’sini, İzmir’ ise yüzde 84-85’ini karşılıyor. İlçemizi Türkiye’deki kirazın başkenti olarak tanımlıyorum. Belediye olarak üreticimize desteğimizi sonuna kadar vermek, cebine biraz daha fazla para girmesini sağlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki sezona yetiştirmeye çalıştığımız kiraz alım merkezi ile vatandaşın ihtiyaçlarına karşılık verecek. Esnafımız da daha sağlıklı şartlarda hizmet vermiş olacak. Bununla da yetinmeyeceğiz. İlçemizde farklı noktalarında kiraz alım yerleri yaparak üreticimizin daha iyi koşullarda ürünlerini satmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Kaynak: (Bülten) - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: MODERN, KİRAZ, ALIM, MERKEZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı