Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 17:49 Bu haber 130 kez okundu
 
MESLEK SEÇİMİ AİLEDE BAŞLAR
YEREL Haberi
MESLEK SEÇİMİ AİLEDE BAŞLAR

Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi ile Meslek Seçimi Ailede Başlar Projesi Kapsamında Düzenlenen Program Sarılar, Sinancılar ve Halilbeyli Aliya İzzetbegoviç ortaokullarında gerçekleştirildi.

 

Tanıtım programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kubilay Yendi, İbrahim Polat Ege Seramik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Gören, Yamantürk Çok Programlı Lisesi Müdiresi Güngör Duman, Mopak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Meltem Ersavaş, Faruk Argüden Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Nail Canbay, İşkur Bornova Hizmet Merkezi yetkilisi Sibel Çabuk ile İşkur yetkilileri katıldı.

 

Sekizinci sınıf öğrencilerine ilçemiz meslek liselerini tanıtan bir video izlettirildi. Videonun ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz ve meslek liselerinin müdürleri sunumlarını gerçekleştirdiler. Yapılan sunumların ardından öğrencilerden gelen sorular cevaplandı. Toplantıda meslek lisesi müdürlerinden bölümleriyle ilgili bilgi alan ve bölümlerin faaliyetlerini içeren çalışmalar hakkında sorular soran öğrenciler, meslek liselerinden mezun öğrencilerle yapılmış olan görüşmeleri izlediler. Veli ve öğretmen toplantılarında da gerçekleştirildiği programda meslek lisesinin önemine vurgu yapıldı.

 

Kaynak: (Basın) - Kemalpaşa MEB Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: MESLEK, SEÇİMİ, AİLEDE, BAŞLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı