Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 21:46 Bu haber 3310 kez okundu
 
MASKE TAKMAK ZORUNLU OLDU
İzmir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı kararla maske kullanımını il genelinde zorunlu hale getirdi.
İZMİR Haberi
MASKE TAKMAK ZORUNLU OLDU

İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, tüm ilçelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla daha önce alınmış kararlara ilave olarak bazı cadde ve alanlarda ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi ve bez maske kullanımının zorunlu hale getirildiği belirtildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanun'un ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Kemalpaşa'da aşağıda bulunan cadde ve sokaklar ile vatandaşların kalabalık bulunduğu yerlerde, maske kullanılması zorunlu hale getirildi.

İzmir Caddesi, Stadyum Caddesi, İnönü Caddesi, Kirazlı Caddesi, Yiğitler Mahallesi, Bağyurdu Yeni Mahalle Bahçelievler Sokak, 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi. Erdal İnönü Caddesi, Yukarıkızılca Mahallesi, Kemalpaşa Caddesi, 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi, Armutlu Sanayi Caddesi, Sütçüler Mahallesi, Akevler Caddesi, Atatürk Caddesi, Vişneli Mahallesi, 4001 Sokak, 4004 Sokak, Dereköy Mahallesi, Kümeevleri Köy Meydanı, Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, Damlacık Mahallesi, İsmet İnönü Caddesi, Ansızca Mahallesi ve belirtilen yerlerin kiraz alım merkezleri. 
Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: MASKE, TAKMAK, ZORUNLU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı