Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 21:45 Bu haber 138 kez okundu
 
KEMALPAŞA HALKI SİZİ AFFETMEYECEK
YEREL Haberi
KEMALPAŞA HALKI SİZİ AFFETMEYECEK

Kemalpaşa Belediyesi Mart ayı birinci olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı CHP’li Rıdvan Karakayalı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda Aşağı Kızılca Mahallesi mevkiinde bulunan ve 25 yıl önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü lehine tahsis edilen arazinin,  tahsisinin kaldırılıp belediyenin bünyesine geri alınması konusu gündeme geldi.

 

CHP’li meclis üyeleri ile AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri arasında gerginlik çıktı.  AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri gündem maddesinin gündemde kalması noktasında diretirken, Başkan Karakayalı ise tepki gösterdi. Önergenin karara bağlanması konusunda AK Parti ve MHP sıralarından gelen itirazlar üzerine önergenin biran önce karara bağlanmasının Kemalpaşa halkının faydasına olacağının altını çizen Başkan Rıdvan Karakayalı, “25 yıldır kullanılmayan bir arazi orası. Devlet hepimizin devleti, topraklar hepimizin toprağı. Bizler Kemalpaşa’mızın iyiliği, güzelliği için çalışıyoruz. 25 yıldır devlet hiçbir şey yapmıyorsa burası belediyemize gelsin. Biz orada farklı projeler yapmak istiyoruz. Benim 20 tane takımım var. İdman yapılması için sporcularımıza saha veremiyoruz. Biz oraya spor kompleksi yapabiliriz. Sizden ricam bu işi eğlendirmeyin. Vicdanınız varsa kabul edin” diye konuştu. 

 

“KAYBEDECEK ZAMAN YOK”

 

“Bizim kaybedecek zamanımız yok. Büyükşehir benden proje istiyor. Bunu alalım ve orada ne yapacağımıza ortak akılla karar verelim. Kemalpaşa, sanayi tarım bölgesi. Kirazımızın yüzde 40’ını ihraç ediyoruz. Büyükşehir ile ortaklaşa yapacağımız büyük bir meyve işleme ve kurutma projemiz var. O araziye yapmayı planlıyoruz. Bu proje hayata geçirilirse üreticimize büyük katkısı olur. Buraya büyük hizmetler gelecek, engellemeyin arkadaşlar lütfen.”

 

"SİZİ YOK SAYMIYORUM"

 

AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinden gelen  “Başkanım bizi yok sayıyorsunuz. Bırakın bir ay daha gündemde kalsın. Hep birlikte konuşalım ne yapacağız karar verelim” çıkışı sonrası Karakayalı şunları söyledi;  “Ben sizi yok saymıyorum. Sizi neden yok sayayım! 25 yıldır bir çivi bile çakılmamış olan bu arazi zaten belediyemize ait ve bizim olan araziyi bünyemize katmak istiyoruz. Ben Kemalpaşa için iyi ve güzel şeyler yapmak istiyorum. Amacımız hep birlikte güzel ve faydalı projelere imza atmak.”

 

KEMALPAŞA HALKI SİZİ ASLA AFFETMEZ

 

AK Partili ve MHP’li meclis üyelerinin önergenin Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne sunulup cevap beklenmesi, bu nedenle önerge için iki ay kadar süre verilmesi gerektiğini söylemesi ve süre talep etmesi üzerine Karakayalı, “Biz bir yıldan beri cevap bekliyoruz ama cevap gelmiyor. Eğer böyle bir şey yaparsanız Kemalpaşa halkı sizi asla affetmez. Kemalpaşa’nın hakkı olan ve üzerine tesis yapılacak bir arazi projesinin sürüncemeye bırakılması hiç hoş değil. Ben buradan Meclis üyelerini Kemalpaşa halkına şikâyet ediyorum” dedi. Tüm tartışmaların ardından ilgili maddenin gündemde kalması mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: (Basın Bülteni) - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: KEMALPAŞA, HALKI, SİZİ, AFFETMEYECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı