Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 17:23 Bu haber 165 kez okundu
 
ETWİNNİNG ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
YEREL Haberi
ETWİNNİNG ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Özel İzmir Elit Okulları Konferans Salonunda, ilçemizde görevli çeşitli branşlarda görevli 50 öğretmenin katılımıyla 'eTwinning Kemalpaşa İlçe Çalıştayı' düzenlendi. Çalıştay Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başladı. Çalıştaya Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necim Eroğlu, Özel İzmir Elit Okulları Müdürü Remzi Dede, İzmir eTwinning İl Koordinatörü Ayla Savaşçı, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Çalıştayın açılışında konuşan Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necim Eroğlu; "Eğitim Sistemimizde önemli bir adım olan 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ışığında çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda eTwinning faaliyetlerine de önem veriyor, okullarımızın bu konuda çalışmalar yapmasını bekliyoruz" dedi. eTwinning ile öğretmenlerin farklı ülkelerden iletişim kurdukları diğer öğretmenlerle kendi eğitim süreçlerine uygun şekilde projeler yapabildiğine vurgu yapan Eroğlu, "yapılan bu projelerde teknolojinin eğitime adaptasyonu ve eğitim süreçlerinde uygun şekilde kullanımı hepimizin arzusudur. Bu anlamda, bugün gerçekleştireceğimiz çalıştayın siz değerli öğretmenlerimizin çalışmalarına ışık olacağını, hali hazırda proje yürüten öğretmenlerimize ivme katacağını, henüz bu işin başında olan öğretmenlerimize ise yol göstereceğine inanıyor, çalıştayın verimli geçmesini diliyorum" dedi.

 

 eTwinning İzmir İl Koordinatörü Ayla Savaşçı, eTwinning sayesinde sınır ötesi işbirliklerinin kurulabildiğini, projeler geliştirildiğini ve öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri için fırsat sunulduğunu kaydetti.

 

Çalıştay kapsamında İzmir İl Koordinatörü Savaşçı eTwinning bilgilendirme sunumlarını gerçekleştirdi. Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi almış okul ve öğretmenlerimiz, eTwinning proje stantlarında iyi proje örneklerini sergileyerek eTwinning faaliyetlerine yeni başlayan öğretmenlerimizle çalışmalarını paylaştılar. Ayrıca 10 proje grup liderinin rehberliğinde, 50 katılımcı öğretmenimizle Proje Yazma Atölye Çalışmaları gerçekleştirilerek yeni eTwinning projeleri başlatıldı.

 

Çalıştayın kapanış programında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Kaya, başarılı sunumundan dolayı İzmir İl Koordinatörü Ayla Savaşçı 'yı tebrik ederek kendisine çiçek takdim etti.

 

Katılımcı öğretmenlere günün anısına hazırlanan çalıştay katılım takdim edildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından çalıştay sonlandı.

Kaynak: (Basın) - Kemalpaşa MEB Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: ETWİNNİNG, ÇALIŞTAYI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı