Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 22:02 Bu haber 338 kez okundu
 
Demirtaş'tan Karakayalı'ya Cevap
AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın açıklamasına cevap verdi.
İZMİR Haberi
Demirtaş'tan Karakayalı'ya Cevap

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Peygamber efendimize alenen hakaret eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, sosyal medya üzerinden basit açıklama yaparak konuyu kapatmaya çalışmaktadır.

 

Kendi içinde bulunduğu toplumun kutsallarını hiçe sayan birinin toplumun araplaştırılmaya çalışıldığı fikrini beyan etmesi ise abesle iştigaldir. Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımızın acıları üzerinden siyaset yapmaya çalışan Karakayalı’nın özrü kabahatinden büyüktür. 

 

Toplumu tahrik eden bu davranışı gerçekleştiren şahsın, toplamsal değerlere ve İslam'a düşmanlığını alenileştirdiği görülmekle birlikte bu zihniyetin ne kadar da cahil olduğuna, yapmış olduğu açıklamalar  ile bir kez daha şahit oluyoruz.

 

Özellikle barış ve kardeşliği önceleyen sevgi, şefkat ve rahmet peygamberi Hz. Muhammed (SAV) ve İslamiyet'e yönelik bu ağır hakaret ve küfürlerin böylesi basit bir açıklama ile kapatılmak istenmesini kabul etmiyor, Müslümanları provoke etme amaçlı yapıldığına inanıyoruz.


İlkesel ve net tutumumuz şudur ki; duygu ve düşünce özgürlüğü ve varsayımlarla  haraket etmek;  bizim şahsiyetimizden, kişiliğimizden, ırkımızdan ve dünyevi görüşümüzden çok daha büyük anlam taşıyan ve alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimize yapılan bu saygısızlığın böylesi basit bir açıklama ile kapatılmamasını malum şahsın tüm Müslüman aleminden özür dilemesi gerektiğini kendisine bir kez daha hatırlatıyoruz.

Kaynak: Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: Demirtaş'tan, Karakayalı'ya, Cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı