Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 17:49 Bu haber 117 kez okundu
 
BALIK HALİ DEZENFEKTE EDİLDİ
Su Ürünleri Hali’nde esnafa hijyen eğitimi verildi, hal ilaçla dezenfekte edildi.
YEREL Haberi
BALIK HALİ DEZENFEKTE EDİLDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Covid-19’a karşı önlemlerini arttırıyor. Su ürünlerinde esnafa hijyen eğitimi verildi, ardından hal dezenfekte edildi.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı ve Eğitim Şube Müdürlüğü’nden Doktor Hüseyin Çetinel tarafından hijyen eğitimi verildi.  Su Ürünleri Hali Şube Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitimde hal esnafı, hijyen kuralları ve korona salgınına karşı bilgilendirildi. Hüseyin Çetinel “Basit bir el yıkama bile günümüzün en önemli hastalıklarından olan korona virüsünün engellenmesinde çok önemli olabiliyor. Bizim hijyen derslerinde üzerinde durduğumuz en önemli konulardan biri el yıkamanın sağlıklı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlamak. El yıkama yaklaşık 30 saniyeyle bir dakika arası sürmesi gereken bir eylem zinciri” dedi. İzmir Balıkçı İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Şahin Çakan “Balık halimizde tüm yazıhanelerimizin hepsi ilaçlanıyor, dezenfekte ediliyor. Kanalların, arabaların ve tabii komple balık halinin iğneden ipliğe kadar ilaçlanmasından dolayı şahsım ve esnaf adına çok İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
ESNAFA EĞİTİMLER VERİLECEK


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin balık hali esnafına verdiği hijyen eğitimi 19 ve 25 Mart tarihlerinde devam edecek. Hal esnafına 1-2-9 ve 10 Nisan tarihlerinde de iletişim ve öfke kontrolü dersleri verilecek.

Kaynak: (Basın Bülteni) - İzmir Büyükşehir Belediyesi Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: BALIK, HALİ, DEZENFEKTE, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı