Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 19:34
 
OTOBÜS FİYATLARINDA İNDİRİM
Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde İzmir - Aydın otobüs fiyatlarındaki ani yükseliş vatandaşların tepki göstermesine neden olmuştu. İzmir - Aydın bilet fiyatının 60 TL'ye yükselmesinden sonra Ulaştırma Bakanlığı bilet fiyatlarına yüzde 30 ile 40 arası indirim sağladı.
İZMİR Haberi
OTOBÜS FİYATLARINDA İNDİRİM

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya hızla yayılırken binlerce insan salgından dolayı hayatını kaybetti. Koronavirüs ile mücadele kapsamında 2. normalleşme planında şehirler arası yolculuk tekrardan açılırken sosyal mesafe ve maske tedbiri ise elden bırakılmamaya gayret gösteriliyor. İzmir Aydın arası bilet fiyatlarının 60 TL olmasına vatandaşlar tepki gösterirken duruma Ulaştırma Bakanlığı el attı.

 

BUGÜN İTİBARİYLE UYGULANACAK

 

Ulaştırma Bakanlığının açıklaması sonrasında yurt içi yolcu taşımacılığında uygulanacak tavan fiyatlar da belli oldu. Yapılan düzenleme ile otobüs bilet fiyatlarında 115 km’ye kadar 100 TL olarak uygulanan tavan ücret 70 TL’ye, 550 km’ye kadar 170 TL olarak belirlenen tavan fiyat 120 TL’ye, 1000 km’ye kadar 250 TL olarak uygulanan tavan fiyat 180 TL’ye indirildi. Fiyatların bugün itibariyle uygulanması bekleniyor.

 

“YÜZDE 40 İNDİRİMLE SATILACAK”

 

Otobüs firmalarının yarı kapasitede çalışmalarının bilet fiyatlarında artış gösterdiğini ifade eden özel bir firmanın yetkilisi Emre Akıcı; “Aydın-İzmir yol ücreti 20 TL den 50-60 TL’ye iki katından fazla kesilmeye başlanmıştı. Vatandaşlar otobüs kullanmak yerine kendi araçlarıyla seyahat etmeyi tercih ediyorlardı. Yapılan düzenleme ile fiyatların belli olması otobüs terminallerinde hareketlenme olmasını bekliyoruz. Ayrıca aynı aileden olan yolcuların yan yana seyahat etmelerine de izin verildi. Örneğin Aydından İzmir’e gidecek iki kişiden bir kişinin bilet fiyatı yüzde 40 indirimle satışı gerçekleşecek. Çay kahve ikramları yasağı devam ediyor. Sadece kapalı bardakta su verebiliyoruz. Umarım en kısa sürede ülke olarak bu virüsten kurtulur normal hayatımıza devam ederiz” dedi.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: OTOBÜS, FİYATLARINDA, İNDİRİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı