Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 14:39
 
DEZENFEKTE TÜNELİ KURULDU
Kemalpaşa Belediyesi ilçede her hafta kurulan Pazar için koronavirüs salgınına karşı önemleri üst seviyeye çıkardı.
KEMALPAŞA Haberi
DEZENFEKTE TÜNELİ KURULDU

Kemalpaşa Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında tedbirlerini arttırmaya devam ediyor. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın talimatıyla ilçede her cuma günü kurulan pazarına ‘dezenfekte tüneli’ oluşturuldu ve vatandaşlara maske ve eldiven dağıtıldı. Salgınla mücadele için pazar yerinde girişler sadece dezenfekte tünelinin olduğu kısımdan giriş sağlandı. Tünel önünde belediye personeli tarafından vatandaşların ateşi ölçüldü. Zabıta ekibi tarafından bir gün önceden sosyal mesafeyi korunmasına yönelik uyarıların bulunduğu afişlerin asıldığı pazarda, gün içerisinde ise yetkililer tarafından vatandaşların dikkatli olması yönünde sık sık uyarılarda bulunuldu. 

 

EKOLOJİK SOLİSYON KULLANILDI


360 derecelik açıyla ve otomatik sensörler aracılığı ile devreye giren tünel solüsyon buharı salgılayarak vatandaşları dezenfekte ediyor. yüzde 100 ekolojik ürünlerden üretilen solüsyon ve buharının insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmayan dezenfekte tüneli yetkililer tarafından titizlikle kullanıldı.   

 

HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ


Vatandaşların salgından etkilenmemeleri için her türlü önemli aldıklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Kemalpaşa’da çok yoğun bir şekilde kullanılan pazarımızda önlemlerimizi en üst seviyeye çıkardık. Denetim için giriş ve çıkışları kontrol altına aldık. Bizim için hemşehrilerimizin sağlığı çok önemli. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Hemşehrilerimden de kendi sağlıkları için tüm bu önlemlere uymalarını rica ediyorum. Lütfen evlerinizde kalın ve aldığımız tedbirlere uyun ve uygulayın. Bu hepimizin mücadelesi; bu felaketi her birlikte aşabiliriz” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bülten) - Kemalpaşa Belediyesi Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: DEZENFEKTE, TÜNELİ, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı