Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 16:45
 
CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER
Kemalpaşa'da Cuma Namazı'nın kılınacağı yerler Kemalpaşa Müftülüğü tarafından belirlendi.
KEMALPAŞA Haberi
CUMA NAMAZI KILINACAK YERLER

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kovid-19 önlemleri kapsamında 16 Mart'ta camilerde toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmesiyle tarihi bir sessizlik yaşayan camiler 29 Mayıs'ta kılınan cuma namazıyla yeniden cemaatine kavuştu. Toplu ibadete ara verilmesinin ardından Kemalpaşa'da ilk cuma namazı geçen hafta belirlenen yerlerde kılındı.

 

Kemalpaşa'da namazlar belirlenen yerlerde; Cami bahçesi, pazar yeri, köy meydanı ve parklarda kılınacak. Maskesi olmayan kişi/kişilerin cemaatle namaz kılmasına müsaade edilmeyecek. Camilerde abdesthane, şadırvan ve tuvaletler kapalı olacağından; vatandaşların abdest vb. ihtiyaçlarını evlerinde almak suretiyle camiye gelmeleri gerekmektedir.​ Cami ve mescit içerisinde bulunan klima ve havalandırmalar çalıştırılmayacak, kapı ve camlar açık tutularak cami ve mescitlerin sürekli havalandırılması sağlanacak.​

 

Kemalpaşa Müftülüğü'nün belirlediği namaz yerleri aşağıdaki gibidir. 

 

Kemalpaşa Rekreasyon Alanı, Merkez Binali Yıldırım Abdülkadir Kanat Camii, Soğukpınar Camii, Halil Efendi Camii, İmam Hatip Ortaokulu, İmam Hatip Lisesi, Çarşı Camii, Sabahattin Beşer Camii, Bağyurdu Camiikebir, Gökçeyurt Camii, Aşağı Kızılca Orta ve Aşağı Camii, Aşağı Yenmiş Hilaliye Camii, Yukarı Yenmiş Camii, Yeni Kurudere Camii, Yukarıkızılca Camii, Örnekköy Abdurrahman Gazi Camii, Kamberler Camii, Sinancılar Köy Meydanı, Ansızca Büyük Park, Halilbeyli Köy Meydanı, Ören Pazaryeri, Ulucak Pazaryeri, Sütçüler Mahallesi Park Alanı, Dereköy Park Alanı, Yiğitler Park Alanı ve Armutlu Pazar yeri.

Kaynak: () - Kemalpaşa Müftülüğü Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: CUMA, NAMAZI, KILINACAK, YERLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı