Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 18:05
 
ÇEVREYE ZARAR VERMEYECEK
Balçova Belediyesi ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi işbirliğiyle başlatılan uygulama ile Balçova’daki atık ilaçlar toplanarak çevreye zarar vermeden imha edilecek.
İZMİR Haberi
ÇEVREYE ZARAR VERMEYECEK

Çevreye ve doğada yaşayan canlılara büyük zarar veren atık ilaçların uygun şekilde toplanması ve imha edilmesi için kampanya başlatıldı. Balçova Belediyesi ve Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP) girişimleri ile başlatılan kampanya ile Balçova’daki 32 eczaneye atık ilaç toplama kutuları bırakıldı. Evinde tarihi geçmiş veya kullanılmayan ilaç bulunan vatandaşlar, eczanelerin görünür yerlerine bırakılan kutulara Bu atıkları atabilecek.

 

Atık ilaçların halk sağlığını ve çevreyi tehdit ettiğini ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Bu kampanya ile çevreyi tehdit eden atık ilaçları toplamak için çalışma başlattık. Ancak çalışmayı başlatmaktan çok vatandaşlarımızın bu kampanyaya destek olması çok önemli. Balçovalı vatandaşlarımızın da çevre konusunda yaptığımız par çalışmada olduğu gibi atık ilaçların toplanmasında da bizlerle birlikte olacaklarına inanıyorum, Hep birlikte çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakacağız” dedi.

 
Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: ÇEVREYE, ZARAR, VERMEYECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı