Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 13:26
 
CAMİLER KISMEN AÇILIYOR
İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeye göre 29 Mayıs günü itibariyle, cami ve mescitlerde cemaatle birlikte öğle, ikindi ve cuma namazları kılınabilinecek.
KEMALPAŞA Haberi
CAMİLER KISMEN AÇILIYOR

 İzmir’deki bin 850 caminin 889’unda namaz kılınacak. Kemalpaşa'da namazlar belirlenen yerlerde; Cami Bahçesi, Pazar yeri, Köy meydanı ve parklarda kılınacak.

 

Maskesi olmayan kişi/kişilerin cemaatle namaz kılmasına müsaade edilmeyecek. Cemaatle öğle, ikindi ve cuma namazı kılacak herkesin maske kullanması zorunlu olacak. Camilerde abdesthane, şadırvan ve tuvaletler kapalı olacağından; vatandaşların abdest vb. ihtiyaçlarını evlerinde almak suretiyle camiye gelmeleri gerekmektedir.​ Cami ve mescit içerisinde bulunan klima ve havalandırmalar çalıştırılmayacak, kapı ve camlar açık tutularak cami ve mescitlerin sürekli havalandırılması sağlanacak.

 

İzmir İl Müftülüğü'nün belirlediği namaz yerleri aşağıdaki gibidir.

 

Kemalpaşa Rekreasyon Alanı, Merkez Binali Yıldırım Abdülkadir Kanat Camii, Soğukpınar Camii, Halil Efendi Camii, Sabahattin Beşer Camii, Bağyurdu Camiikebir, Gökçeyurt Camii, Aşağı Kızılca Orta ve Aşağı Camii, Aşağı Yenmiş Hilaliye Camii, Yukarı Yenmiş Camii, Yeni Kurudere Camii, Yukarıkızılca Camii, Örnekköy Abdurrahman Gazi Camii, Kamberler Camii, Sinancılar Köy Meydanı, Ansızca Büyük Park, Halilbeyli Köy Meydanı, Ören Pazaryeri, Ulucak Pazaryeri, Yiğitler Park Alanı ve Armutlu Pazar yeri.

Kaynak: (Yerel) - Haber Editör: Çağrı ALTUNDAĞ
Etiketler: CAMİLER, KISMEN, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı